piwne_promocje

Piwny Dwutygodnik #7 (I-sza połowa kwietnia) cz.1

,

Właśnie minęła pierwsza połowa kwietnia, w związku z tym podsumujmy premiery piw, które miały miejsce w tym czasie. Piw pokazało się dosyć sporo, w dużej mierze za sprawą imprezy Beer Geek Madness 2. Dlatego też premiery będą podzielone na te, które miały miejsce właśnie na BGM2  oraz na pozostałe. Tymi drugimi  zajmiemy się poniżej.

W okresie od 30 marca (poniedziałek) do 12 kwietnia (niedziela) miało premierę co najmniej xx piw, z czego 12 na BGM2

 Piwne Podziemie

Kolejne dwa piwa z projektu Mega IPA. Ciekawa seria pokazująca, że IPA nie musi być stylem który „przejadł się”. Jak widać z tego piwa wiele jeszcze można wyciągnąć 😉

  • Małe Conieco (wheat IPA). W zasypie pszenica jest dominującym składnikiem. 46% samego słodu pszenicznego, a do tego płatki pszeniczne i pszenica prażona. W chmieleniu mnogość odmian: 7 chmieli amerykańskich oraz 2 z antypodów :)
  • Burning Ryenbow (red rye IPA). Żyta w zasypie użyto 20%, do tego dodano palony jęczmień a na aromat sporo amerykańskich chmieli. W rezultacie ma to dać piwo z pewną ostrością, jednocześnie lekkie i pijalne.

PD#7 Piwne Podziemie zestawienie

Kingpin

  • Turbo Geezer (double irish espresso stout). „Geezer na sterydach”- czyli podrasowana wersja tego kawowego stoutu. Większy ekstrakt (19,1BLG), więcej dodatków: wanilii, laktozy i kawy

Turbo Geezer

Pracownia Piwa

  • Saison Hey Now (american saison). Przeróbka piwa Hey Now. Oryginalny Hey Now był piwem pszenicznym z użyciem amerykańskiego chmielu. Tym razem w wersji „saison”, czyli z odrobiną belgijskiej dzikości :)

Saison Hey NowChmielogród

  • Kulawy Ork (black IPA). Kolejne ciemne/czarne IPA na rynku. Trzeba przyznać, że Kraków tym razem dodał do swojego bestiariusza wyjątkowo ohydną kreaturę 😀

Kulawy OrkTwigg

  • Dark Matter (dark IPA). Nowohucki browar rozpoczyna nową serię, która ma nawiązywać do kosmosu/astronomii. Rozpoczyna ciemne/czarne IPA pod nazwą Dark Matter– ciemna materia. Kolejnym piwem będzie amerykańska pszenica pod nazwą White Dwarf– biały karzeł. Być może to drugie piwo też miało już premierę w minioną niedzielę 11 kwietnia. Niestety, etykiet brak :/

Wyszak

  • Robust Porter (robust porter). Nowo otwarty, szczeciński browar restauracyjny nie próżnuje. Dla uczczenia pierwszego miesiąca swojej działalności wypuszcza kolejne ciekawe piwo :)

Robust PorterOlimp

  • Sophia (piwo grodziskie). Sophia, czyli greckie uosobienie mądrości. Klasyczny „grodzisz”- kolejny na polskim rynku- to cieszy :) Piwo stworzone we współpracy z piwowarem domowym Łukaszem Szynkiewiczem na podstawie jego receptury. Oryginalna receptura zajęła I miejsce w swej kategorii na zeszłorocznych Birofiliach, oraz II miejsce w konkursie Prawie Jak Grodzisz!

Sophia

Wrężel

  • AAA (american amber ale). Styl lekki, przyjemny, pijalny. Taka „złagodzona wersja IPA„. Warto sięgnąć po ten styl jako po piwo sesyjne, zamiennie z APA, czyli american pale ale. Właściwie tym co odróżnia te dwa wymienione piwa jest głównie barwa. Jak mówi nazwa „pale” to piwo jasne, zaś „amber” ma barwę bardziej bursztynową :)

AAA

Inne Beczki

  • Pardon my French (biere de garde). Tradycyjne styl piwa, które było warzone w gospodarstwach francuskich chłopów. Styl mało popularny, bo dość umiarkowany, niełatwo z niego wydobyć coś co zachwyci. W tym wypadku ponoć się to udało i to bardzo. Może sprawił to dodatek owoców dzikiej róży? 😉

Pardon my French

Jeśli nie podano inaczej wszystkie grafiki pochodzą ze stron internetowych producentów lub ich stron fanpejdż na Facebooku. Zostały przez nas zamieszczone jako materiał edukacyjny mający na celu wyłącznie zapoznanie czytelnika z aktualną ofertą rynkową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *