file000897715301

Piwne Piosenki #3

,

Piwne Piosenki #2

Muzyka, jak większość dziedzin życia, pełna jest odniesień do biesiadno-imprezowych klimatów oraz alkoholu. W tym cyklu będziemy chcieli przybliżyć kolejno wszystkie pozycje o takim charakterze, szczególnie te związane konkretnie z piwem ;)

Szlagier Maszyna/Kumpliki- Hymn Piwosza

Śląski, folkowy akcent na początek. Piosenkę zidentyfikowaliśmy jako utwór zespołu Szlagier Maszyna, posługującego się również nazwą Kumpliki. Nie wykluczamy, że jest ona zapożyczona od innego śląskiego autora. W każdym razie popularność zyskała właśnie w wykonaniu założonej w 1999r Szlagier Maszyny. Sam utwór ujrzał światło dzienne co najmniej w 2008 roku, o czym świadczy data publikacji na Youtube.

Zdrowa Woda- Bractwo

Kolejny już utwór blues-rockowej grupy Zdrowa Woda. „Piwo jest dobre, piwo pić trzeba, kto pije piwo pójdzie do nieba„- czy trzeba coś dodawać? :)

The Clancy Brother- Beer, Beer, Beer

Klasyczny przykład brytyjskiej twórczości ludowej rodem z XVIII wieku. Doczekał się mnóstwa wykonań zarówno klasycznych jak i nowatorskich. Poniżej w wersji kultowego zespołu The Clancy Brothers. Odwalili oni kawał dobrej roboty, przez dziesięciolecia promując irlandzką muzykę folkową taką jak ta. Sama piosenka ma również alternatywny, opisowy tytuł: „An Ode to Charlie Mopps – The Man Who Invented Beer„.

Oraz wersja nowocześniejsza, z folkiem niewiele mająca wspólnego lecz równie udana- ciężko się zdecydować, która lepsza 😉

 Grubson- Piję piwo

Tematyka piwna nie ominęła również polskiego rapu/hip-hopu. Ten gatunek muzyczny można lubić lub nie, jednak samo tempo w jakim Grubson „recytuje” poniższy utwór jest swego rodzaju majstersztykiem 😉

Piwna Formacja- Piwo leje się

Na koniec pewien fenomen. Założona w 2014r Piwna Formacja to grupa złożona z piwnych znawców/browarników/miłośników dobrego piwa. Jej członkowie definiują swą twórczość jako pop-rock. Co najciekawsze deklarują, że wszystkie ich utwory będą traktować o piwie- good idea,tak trzymać panowie :)

Piwne Piosenki #2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *