file000897715301

Piwne piosenki #2

,

Piwne Piosenki #1

Muzyka, jak większość dziedzin życia, pełna jest odniesień do biesiadno-imprezowych klimatów oraz alkoholu. W tym cyklu będziemy chcieli przybliżyć kolejno wszystkie pozycje o takim charakterze, szczególnie te związane konkretnie z piwem ;)

 

Piersi- Będziemy piwo pić

Piersi– według Wikipedii zespół grający muzykę rockową. W przypadku tego utworu raczej dość ludowy/folkowy ten rock 😉 Utwór pochodzący z wydanej w 1995 roku płyty Powrót do Raju. W tym czasie w skład zespołu wchodził Paweł Kukiz, który jest autorem tekstu i muzyki powyższej piosenki.

 

Ray Scott- Drinkin’ beer

Porcja muzyki country. Utwór dość nowy, bo pochodzący z ubiegłego roku.

 

Zdzisław Maklakiewicz-Małe piwo z korzeniami

Utwór towarzyszący napisom początkowym filmu „Przyjęcie na dziesięć osób plus trzy„. Film nakręcony w 1972, światło dzienne ujrzał w 1980. Reżyserem jest Jan Himilsbach, a samą piosenkę wykonuje „druga połowa duetu”, czyli Zdzisław Maklakiewicz. Polecamy potraktować jako całość, czyli nie ograniczać się do przesłuchania samej piosenki :)

https://www.youtube.com/watch?v=u8giwWlSIsk

 

 Big Cyc- Kocham piwo

Członkowie zespołu sami siebie określają jako „jeden z najdziwniejszych polskich zespołów rockowych„. Myślę, że zna ich niemal każdy, choćby przez powiązanie z serialem Świat Według Kiepskich.  Utwór Kocham piwo pochodzi z wydanej w roku 2000 płyty o takim właśnie tytule- Świat Według Kiepskich.

 

 The Junkers- Piwo

Zakończmy mocnym akcentem. The Junkers to oi!, czyli punk uliczny. Pochodzący ze Szczecina zespół został założony w 2002 roku.

Piwne Piosenki #1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *