Piwa świata logo

Piwna literatura #1 Piwa świata. David Kenning i Robert Jackson.

,

Książkę tą darzę pewnym sentymentem- była to moja pierwsza pozycja o tematyce piwnej- wygrzebana ze stosu „tanich książek” w hipermarkecie. Z perspektywy czasu uważam, że jako zupełny laik trafiłem dobrze- rozpoczęcie piwnej przygody od tej pozycji uważam za całkiem sensowne 😉

Kilka słów o treści, czyli subiektywna ocena

Książka jest ciekawą pozycją, którą lekko i z chęcią się czyta. Nie jest pisana w jakiś super-fachowy sposób i nie używa zbyt wiele żargonu. Sprawia to, iż jest przystępna dla początkującego miłośnika tematu, a jednocześnie może stanowić miłą, odprężającą rozrywkę dla bardziej doświadczonych znawców. W formie stanowi swego rodzaju album, w którym zdjęcia opatrzone są krótką notatką, a całość opisu uzupełnia tabelka z danymi technicznymi. Pozycja zawiera ponad 350 takich monografii umieszczonych po jednej lub dwie na stronie. Opisy pogrupowane są dodatkowo według krajów, a każdy kraj poprzedzony jest całostronnicowym wstępem. Książka stanowi jak już zaznaczyłem w większym stopniu album niż źródło szczegółowej wiedzy, polecam ją do swobodnego poczytania, a jako lekturę fachową potraktował bym inne pozycje, np. Piwo pod redakcją Michaela Jacksona z Kolekcji Wiedzy i Życia.

2015-01-30 03.19.18 2015-01-30 03.20.02

Opis z okładki

„Przewodnik Piwa Świata jest szczegółowym kompendium po ponad 350 markach najlepszych piw warzonych na całym świecie, od tradycyjnego angielskiego ale przez belgijskie piwa klasztorne, kryształowe niemieckie lagery, amerykańskie minibrowary, japońskie piwa z ryżu, po polskie piwa ciemne i jasne. Przy każdej marce umieszczono fotografię butelki oraz pełnej szklanicy trunku. Informacje o wyglądzie, smaku i zapachu uzupełniają ciekawostki historyczne o konkretnym gatunku piwa oraz o browarze, z którego pochodzi. W ramce zamieszczono dokładne dane dotycząca zawartości alkoholu, temperatury podawania oraz propozycje potraw, z którymi najlepiej smakuje. Dzięki ponad 600 zdjęciom przewodnik ten jest fascynującym wprowadzeniem w świat piwa. Wielbiciele tego trunku zapewne docenią to encyklopedyczne opracowanie.”

Dane techniczne

  • Tytuł oraz autor: „Piwa świata. David Kenning i Robert Jackson.”. Język polski z oryginału angielskiego: „Beers of the World”
  • Okładka: twarda z obwolutą
  • Wymiary: ok. 22cm x 27 cm
  • Objętość:  320 stron
  • Wydawca: Firma Księgarska Jacek Olesiejuk Sp. z o.o.
  • Cena: ok. 40zł (obecnie praktycznie niedostępna)

2015-01-30 03.21.24

Zdjęcia z zasobów własnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *