piwne_piosenki_polskie

Piwa zespołów muzycznych- zespoły polskie

,

Piwa firmowane przez zespoły muzyczne nie są niczym nowym, na zachodzie dawno już wpisały się w „piwny krajobraz”. Wraz z rozwojem polskiej sceny browarniczej również do nas dotarł pomysł połączenia piwa z muzykami :)

#6 Miedziana Dziewica

To piwo co prawda jedynie nawiązuje do pewnego „żelaznego” zespołu jednak myślimy, że zasłużyło aby znaleźć się na tej liście 😉 Uwarzona niemal dwa lata temu przez browar restauracyjny Pivovaria  „Dziewica” była debiutem łódzkiego browaru kontraktowego Piwoteka. Piwo zostało wykonane w stylu ESB. Extra special bitter, bo takie jest rozwinięcie tego skrótu, to swego rodzaju brytyjski odpowiednik pilsnera :)

Miedziana Dziewica

#5 Alkopoligamia

Tutaj niestety mamy do czynienia z przeciętnym lagerem, do którego zamawiający przyłożył tylko nazwę na etykiecie. Trunek stworzony rok temu przez browar Witnica. Alkopoligamia.com to nazwa polskiej wytwórni muzycznej wydającej głównie płyty z gatunku hip-hop/rap.

Alkopoligamia

#4 The Kindest of Ales

„The Kindest”, to zarazem nazwa piwa oraz najnowszej płyty katowickiego zespołu J.D. Overdrive. Zespół od 8 lat gra muzykę w stylu „southern metal„. Piwo w stylu AIPA zostało stworzone przez browar Reden z Świętochłowic, a swój debiut miało 10 kwietnia tego roku. Dostępne było głównie w katowickim Klubie Podróżników- Namaste, kilka tysięcy butelek zostało też rozesłanych po kraju.

The Kindest of Ales

#3 Oberschlesien

Kolejny śląski zespół z własnym piwem. Premiera zapowiedziana jest na połowę maja i zbiegnie się z wydaniem drugiej płyty zespołu. Piwo zostało wykonane przez śląski browar Kraftwerk w stylu oatmeal milk stout. Zespół Oberschlesien gra muzykę metalową, teksty utworów są „po naszymu”, czyli w gwarze śląskiej :) Nie mylcie tego trunku z piwem Das Oberschlesische Bier, które jest kiepskim , tanim lagerem nie do końca wiadomo przez kogo produkowanym.

Oberschlesien

#2 Reversal

Reversal to tytuł najnowszej płyty zespołu Pokahontaz. Premiera piwa nastąpi w najbliższy piątek, czyli 8 maja, stylu niestety nie udało się nam jeszcze ustalić. Pokahontaz to hip-hopowy zespół powstały w 2003 roku jako spadkobierca Paktofoniki. Tutaj również browarem odpowiedzialnym za finalne dzieło jest Kraftwerk :)

Reversal Reversal

#1 Big Cyc

Temu zespołowi własne piwo należy się jak żadnemu innemu. O tym, że Kochają Piwo śpiewają już od 15lat 😉 Piwo miało premierę wczoraj, na kolejnej edycji Festiwalu Dobrego Piwa. American wheat, czyli piwo pszeniczne na amerykańskim chmielu zostało stworzone przez krakowski browar restauracyjny Piwna.

Big Cyc

Jeśli nie podano inaczej wszystkie grafiki pochodzą ze stron internetowych producentów lub ich stron fanpejdż na Facebooku. Zostały przez nas zamieszczone jako materiał edukacyjny mający na celu wyłącznie zapoznanie czytelnika z aktualną ofertą rynkową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *