DSC00166

Piwne recenzje #2: Bohemia Pilsner (Rebel)

,

Kilka słów o linii piw Rebel

Linia piw Rebel, to marka stworzona na zlecenie sieci sklepów Tesco w Polsce. Piwa te produkuje na zlecenie Tesco Browar Sulimar (względnie Cornelius) z Piotrkowa Trybunalskiego. Poza pilsnerem w serii znajdują się jeszcze ciemny lager (dunkel); wiedeński lager i piwo miodowe.

Pod produktem podpisuje się Marek Suliga- Wielki Mistrz Bractwa Piwnego, co jest poniekąd absurdem, gdyż człowiek ten piwowarem nie jest, piwa sam nie robi.

Charakterystyka piwa Bohemia Pilsner:

  • Ekstrakt 11,5 stopnia Plato
  • Alkohol 5,2%
  • Utrwalenie: Pasteryzowane (i zapewne filtrowane)
  • Dostępność: tylko Tesco
  • Cena: 3,99zł

Opis własny producenta z naszym komentarzem:

Piwo opisane jako nacechowane silną słodowością (zupełnie nie na miejscu w porządnym pilsnerze), chlebowością i lekko korzennym aromatem (całkiem bez sensu) oraz nutą chmielowego bukietu i goryczki (to akurat prawidłowo). Kompozycję tę mają uzupełniać nuty ziół prowansalskich (sic!) i młodych liści tytoniu (?). Atutem wieńczącym dzieło, ma być zastosowanie zielonej butelki, która jakoby ma „uwypuklać nuty chmielowe”- a to już jest ewidentnym fałszem, gdyż zielone szkło przyspiesza psucie piwa i jest stosowane tylko ze względów marketingowych.

Wrażenia z degustacji:

O dziwo nie było takie złe jak się zapowiadało. Jasnozłoty kolor, ładna, ale krótkotrwała piana. Chmielowy aromat, dość duża słodowość, ale nawet zbilansowana pewną goryczką. W rezultacie daje to całkiem poprawne piwo- może nie wyjątkowe, ale zupełnie w porządku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *