Beck's_BG_3_beers

Piwne recenzje #1: Beck’s Pils

,

Jasne piwo typu pilsner. Wyprodukowany w Niemczech (Brema w północnej części kraju) niemiecki pils, który uzasadnia swą barwą ukuty przez Niemców termin „helles„, oznaczający piwo jasne. Napój ten produkowany jest od 140 lat i jest piwem najczęściej importowanym z Niemiec- głównie dlatego, że właściciel firmy nie sprzedaje licencji na produkcję tego piwa za granicą- co daje nam pewność, że każda butelka tego trunku została wyprodukowana i rozlana u naszych zachodnich sąsiadów.

Charakterystyka produktu:DSC00167

Ekstrakt: brak danych

Alkohol: 4,9%

Utrwalenie: biorąc pod uwagę termin przydatności i klarowność na pewno pasteryzowane i filtrowane

Ważniejsze nagrody: 1-sze miejsce na konkursie w Filadelfii w 1876r. Oraz nagroda Fryderyka Wilhelma, księcia koronnego w Bremie 1874r. (zaznaczone na etykiecie)

Producent: Kaiser Brewery Beck & Co. (część koncernu AB Inbev)

Dostępność: sklepy o nieco szerszym asortymencie piwnym- hipermarkety, niektóre dyskonty, itp.

Cena: ok 5zł za butelkę 0,5l; puszka nieco taniej.

Wrażenia z degustacji:

Piwo to piłem właśnie w związku z tegoroczną 140 rocznicą produkcji- dostałem w prezencie butelkę „limited edition”- nie sądzę jednak, żeby różniła się ona od wersji podstawowej czymkolwiek poza etykietą (gustowna, w stylu retro) i pojemnością (butelka 0,33l- w Polsce raczej nie spotykana).

Po otwarciu wyraźnie wyczuwalny, intensywny chmielowy aromat: ziołowo-trawiasty aromat klasycznych europejskich odmian chmielu.

Nalane do szklanki ma barwę bardzo jasną: słomkowo-żółtą, piana ładna, drobna, niezbyt trwała.

W smaku wyraźna goryczka, nie zalegająca, dość szybko znikająca.

Piwo lekkie, bardzo pijalne, nie dające uczucia nadmiernej pełności. Biorąc pod uwagę mały rozmiar butelki i sesyjność tego piwa (niska zawartość alkoholu) podejrzewam, że jednego wieczoru można by wypić ich spokojnie kilkanaście 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *